ACEST ARTICOL A FOST PUBLICAT ÎN SECȚIUNEA ARTICOLE
România - Finlanda: Mai multe victorii pentru suporteri
08-06-2018
Screen shot 2018 06 11 at 1.45.48 pm

Fortuna a fost alături de naționala României la ultimul meci amical înainte de startul Ligii Națiunilor.

Contra Finlandei, suporterii tricolorilor au umplut stadionul "Ilie Oană" din Ploiești și s-au distrat la cortul Fortuna înaintea partidei.

Screen shot 2018 06 11 at 4.16.32 pm

"Atacă în Arena Lupilor!"

Fanii nu s-au plictisit în așteptarea startului partidei. La cortul Fortuna și-au pus la încercare precizia la panoul care îi provoca: "Atacă în Arena Lupilor!". Cei care au marcat au fost premiați cu tricouri și eșarfe Fortuna. Muzica, playstation și fusball au mai făcut parte din “meniu”.

Screen shot 2018 06 11 at 4.17.09 pm

A venit apoi momentul în care Ștefan Florescu a intrat în scenă și și-a prezentat în fața asistenței noile sale jonglerii.

Screen shot 2018 06 11 at 4.17.31 pm
Screen shot 2018 06 11 at 4.17.48 pm

Zepellin-ul Fortuna a făcut turul stadionului “Ilie Oană”, apoi a urmat momentul special, în care pe ecranul arenei a fost prezentat filmulețul pregătit pentru Bogdan Lobonț, care a jucat ultimul meci pentru echipa națională.

Screen shot 2018 06 11 at 4.18.48 pm

Jocul bun al tricolorilor din prima repriză a fost continuat de cei 3 concurenți care s-au confruntat în “Jonglerii la firul ierbii”, organizat la pauză de Fortuna.

Toți 3 au demonstrat că au tehnică foarte bună și au fost premiați cu tricouri cu echipa națională și mingi Fortuna. Înaintea lor, Ștefan Florescu a încântat tot stadionul cu un nou număr de “magie” cu ajutorul balonului.

Screen shot 2018 06 11 at 4.20.08 pm

Tricolorii s-au impus cu 2-0 în fața finlandezilor și le-au dat tuturor suporterilor motive de optimism înaintea debutului în Liga Națiunilor, unde vom întâlni Serbia, Muntenegru și Lituania.